מתי מומלץ להחליף מצבר?

בחירת מצבר לרכב

מצבר הרכב הינו חלק חשוב ועיקרי, אשר בלעדיו לא נוכל להתניע את כלי הרכב שלנו. על אף שמדובר באחד האלמנטים החשובים ביותר ברכב, יש לדעת כי המצבר הינו למעשה בטרייה, ואורך חייו עומד על שלוש שנים בממוצע, בהתאם לאופי השימוש של הרכב שלנו, כמו גם תחזוקת הרכב.

בכדי שלא תמצאו את עצמכם יום אחד ללא יכולת להניע את כלי הרכב, מומלץ לבדוק את המצבר ולהחליף אותו עוד בטרם הוא מסיים את מחזור חייו. אז איך נוכל לדעת מתי צריך להחליף מצבר? הנה כמה טיפים שיוכלו לסייע לכם בעניין.

מצבר לרכב במחיר משתלם? צרו קשר עכשיו!

052-9095441

בדיקת מתח מהמצבר

בדיקת תאריך הייצור

מומלץ לדעת מבעוד מועד מהו תאריך הייצור של המצבר שלכם, את זאת, תוכלו לבדוק על ידי הסתכלות על המצבר אשר עליו מוטבע התאריך. קחו בחשבון כי אורך החיים הממוצע של מצבר הוא בערך שלוש שנים, אך הדבר תלוי גם בכמות השימוש שלכם, הכוח שהרכב שלכם דורש, כמו גם תחזוקה של כלי הרכב – כך שבהחלט ישנם מקרים בהם המצבר יספיק לכם לשנתיים בלבד או יצליח להאריך את חייו עד לחמש שנים.

רכישת רכב משומש

כאשר אתם רוכשים רכב יד שנייה אין לכם למעשה כל יכולת לדעת האם מדובר במצבר חדש, ישן, האם הוא טופל כהלכה, כך שגם תאריך הייצור של המצבר לא תמיד יספק לכם אנקדוטה מתאימה. לכן, מומלץ לגשת אל חשמלאי רכב על מנת שיבדוק כי המצבר תקין וייתן לכם הערכה מתי יש צורך להחליף אותו.

מחליף מצבר

בדיקת רמת המתח

המצבר מקבל את המתח שלו מהאלטרנטור, לכן, בדיקה אצל חשמלאי הרכב לגבי כמות המתח אותה צורך המצבר, בין אם מתח גבוה מידיי או נמוך מידיי, יוכל לספק לכם הערכה לגבי היכולת של המצבר לספק את האנרגיה הדרושה לרכב לאורך זמן.

אורות ומכוונים

ישנם מיקרים בהם אנחנו מדליקים את האורות בכלי הרכב, או את המזגן, ונראה לנו כי התאורה שבלוח השעונים מתעמעמת מעט, ייתכן והדבר נובע מהעבודה כי המצבר עומד לסיים את חייו. במקרים אלו, מוטב להקדים ולגשת אל חשמלאי רכב, על מנת לבדוק את המצבר ולמנוע מצב בו תיתקעו ללא יכולת להניע את הרכב.

החלפה למצבר חדש

הרכב אינו מניע

הסימן הברור ביותר שיש צורך להחליף את המצבר הוא כאשר הרכב אינו מניע. לפעמים נוכל להניע את הרכב בעזרת כבלים וקבלת כוח מכלי רכב אחר – אך הנסיעה לאחר הטענה בכבלים צריכה להיות היישר אל חשמלאי רכב או מוסך. חשוב לדעת, כי לא תמיד הסיבה לכך שהרכב לא מניע היא המצבר, ולכן, רק בדיקה של כלי הרכב תוכל לספק לנו תשובה. באותו ההקשר, אם הרכב אינו מניע ואתם רואים כי המצבר יוצר לפני למעלה משלוש שנים – סבירות גבוהה כי זה העת להחליף את המצבר באופן וודאי.

מלך המצברים

מלך המצברים

מלך המצברים מבצעים החלפת מצברים איכותיים לכל סוגי הרכב. אך כיצד תדעו אם אתם צריכים והחליף, ואיך בוחרים מצבר לרכב? מלך המצברים לשירותכם!

רוצה להגיד משהו? זה הזמן :-)

אולי גם אלו יעניינו אותך...

מלך המצברים

אנו במלך המצברים דואגים לתת את השירות הכי טוב והכי מהיר שאפשר, עם פריסה רחבה בכל הארץ לשירות של מצברים עד הבית.

יכול לעניין אותך...

אנו עובדים עם המצברים הטובים בשוק

מצברי שנפ

12 חודשי אחריות | החל מ- 480 ש"ח

מצברי ורטה

24 חודשי אחריות | החל מ- 550 ש"ח
מומלץ

מצברי סטארטאפ

18 חודשי אחריות | החל מ- 480 ש"ח

מצברי בוש

24 חודשי אחריות | החל מ- 550 ש"ח

מצברי EFB

20 חודשי אחריות
מומלץ

מצברי AGM

24 חודשי אחריות
Call Now Buttonחייגו עכשיו דילוג לתוכן