איך יודעים שהמצבר חלש?

החלפת מצבר בבית - כך זה עובד

מצבר הינו חלק קריטי בכלי הרכב שלנו, בלעדיו לא נוכל להתניע את הרכב ולנסוע. יחד עם זאת, חיי המצבר אינם חיי נצח, ונמשכים בממוצע בין שלוש לארבע שנים, תלוי בסוג הרכב, סוג המצבר ואופן השימוש שלנו בכלי הרכב. אז איך נוכל לדעת שהמצבר חלש עוד בטרם הוא הפסיק לעבוד? איך נוכל לזהות את הבעיה עוד בטרם המצבר מפסיק לעבוד ואנחנו נתקעים ללא יכולת להתניע את האוטו? הנה כמה סימנים שיוכלו לסייע לכם.

נורית חיווי בלוח השעונים

במרבית מן המכוניות החדשות, ישנה נורית אזהרה שמאותת לנו כי המצבר חלש. זו הסיבה כי תמיד חשוב לבדוק את ספר הרכב ולהכיר את נוריות החיווי השונות שבלוח השעונים שלנו. כאשר נורית החיווי של המצבר נדלקת בלוח השעונים, מומלץ לבדוק את המצבר אצל חשמלאי רכב, על מנת שלא להיתקע באמצע הדרך ללא מצבר תקין, או ללא יכולת להתניע את האוטו.

מצבר לרכב במחיר משתלם? צרו קשר עכשיו!

052-9095441

איך יודעים אם המצבר חלש

נורות לוח השעונים מהבהבות

כאשר אתם מתניעים את הרכב, ונראה כי הנורות בלוח השעונים מהבהבות או אינן דולקות בעוצמה התקינה, ייתכן והסיבה לכך היא במצבר חלש. יחד עם זאת, סיבות נוספות לכך יכולות להיות בעיה במערכת החשמל של האוטו. מאחר ומדובר בשני היבטים שונים, מומלץ בכל מקרה לגשת אל חשמלאי רכב על מנת לאתר את הבעיה ולהביא לפתרונה באופן מהיר, ולא לדחות את הטיפול.

קושי בהתנעת הרכב

אם אתם מכניסים את המפתח לסוויץ’ אבל האוטו מתקשה להניע, בהחלט יכול להיות שהסיבה לכך היא במצבר שנחלש. כאשר המצבר מתחיל לאבד מהכוח שלו, לא תמיד נצליח להניע את האוטו בסיבוב הראשון של המפתחות, כך שבהחלט מדובר בסממן מקדים שמומלץ לבדוק את המקור שלו.

מזגן לא מקרר

אם המזגן שלכם לא מקרר בעוצמה הרגילה, ייתכן והסיבה לכך היא במצבר. חשוב לדעת, כי בהחלט יכולות להיות סיבות נוספות לכך שהמזגן לא פועל בתפוקה הרצויה, כמו בריחה של גז או חוסר בגז, אך גם מצבר חלש יכול להשפיע על יכולתו של מזגן הרכב לפעול כהלכה.

תאריך הייצור של המצבר

חשוב להקפיד ולבדוק את תאריך הייצור של המצבר, בעיקר אם אתם חווים את הסימנים המצויים מעלה. אורך החיים של מצבר עומד על שלוש שנים בממוצע, לכן, אם אתם רואים שחלפו שלוש שנים מזמן הייצור של המצבר, ואתם חווים את הבעיות שמנינו מעלה, סבירות גבוהה כי המצבר שלכם אכן חלש, ויש צורך להחליפו באחד חדש.

מומלץ מאוד לטפל בכלי הרכב שלנו בכל הטיפולים המקדימים, כמו גם להכיר את המערכות השונות הפועלות בו. זיהוי מוקדם של מצבר חלש יוכל למנוע מאיתנו סיטואציות לא נעימות, כמו חוסר יכולת להניע את הרכב או להיתקע עם הרכב באמצע הדרך בכלל מצבר ששבק חיים.

מלך המצברים

מלך המצברים

מלך המצברים מבצעים החלפת מצברים איכותיים לכל סוגי הרכב. אך כיצד תדעו אם אתם צריכים והחליף, ואיך בוחרים מצבר לרכב? מלך המצברים לשירותכם!

רוצה להגיד משהו? זה הזמן :-)

אולי גם אלו יעניינו אותך...

מלך המצברים

אנו במלך המצברים דואגים לתת את השירות הכי טוב והכי מהיר שאפשר, עם פריסה רחבה בכל הארץ לשירות של מצברים עד הבית.

יכול לעניין אותך...

אנו עובדים עם המצברים הטובים בשוק

מצברי שנפ

12 חודשי אחריות | החל מ- 480 ש"ח

מצברי ורטה

24 חודשי אחריות | החל מ- 550 ש"ח
מומלץ

מצברי סטארטאפ

18 חודשי אחריות | החל מ- 480 ש"ח

מצברי בוש

24 חודשי אחריות | החל מ- 550 ש"ח

מצברי EFB

20 חודשי אחריות
מומלץ

מצברי AGM

24 חודשי אחריות
Call Now Buttonחייגו עכשיו דילוג לתוכן