האם ניתן להחליף את מצבר הרכב לבד? 

ההבדל בין חברות המצברים

רכב הוא דבר די מורכב, ואם המבחן של התיאוריה היה כזה אשר כולל הבנה יותר מעמיקה ברכב על חלקיו רוב האנשים היו קרוב לוודאי נכשלים בכל שאלה ושאלה. רכב כולל בתוכו הרבה מאוד חלקים אשר חלקם יותר נועדו עבור הפינוק וחלקם האחר חשובים בצורה אקוטית עבור נסיעה בכלל ונסיעה בטוחה גם.

זו הסיבה שבגינה אנשים ניגשים אל מוסכים שם יכולים לומר דברים שבכלל לא נכונים, וזו הסיבה שבגינה אנשים שאינם מבינים ברכב מעדיפים ללכת עם מביני עניין כדי לוודא שהטיפול אשר הם מקבלים הוא מקצועי ולא כזה שחורג מהישר. אחד מהתיקונים היותר בולטים עבור כלי רכב שונים הוא כזה שמבוצע עבור המצבר של הרכב שאולי התרוקן או נעשה תקול, עם תוצאה דומה של חוסר ביכולת להתקדם לנסיעה ללא בטרייה פעילה.

מצבר לרכב במחיר משתלם? צרו קשר עכשיו!

מתי צריכים להחליף מצבר

טרם ההתקדמות אל מצב שבו שקולים ללכת אל מקום שבו מבצעים החלפה של מצבר או אל מקום שבו מציעים שירות נוח עד למקום שבו כלי הרכב נמצא 24 שעות ביממה, צריכים להבין האם ישנה היכולת הזו לבצע את הפעולה בצורה עצמאית, לבד.

לשם כך צריכים קודם כל להבין האם קיים מצב שבו צריכים להסיר את המצבר הישן ולהכניס במקומות מצבר חדש או מצבר יד שנייה. יכול להיות מקרה שבו הסוללה התרוקנה לאחר שהושארו האורות דולקים זמן רב ללא שימת לב ויכול להיות שאכן התרחש נזק בצורה של תקלה למצבר עם האפשרות לתיקון על פני ההחלפה. לכן, לפני החלפת מצבר לבד או אצל חשמלאי רכב צריכים להבין את המצב של המצבר טרם נקיטה בפעולה שכזו.

איזה סוג צריכים לרכוש

הדבר הבא שאותו צריכים לדעת לפני שניגשים אל מלאכת ההחלפה של המצבר של הרכב הוא את הסוג שמתאים אל הרכב, כאשר עבור כל רכב יכולה להיות בטרייה מסוג אחר, ודבר זה הוא הכרחי עבור תפקוד יעיל של הרכב מבלי ליצור עוד סדרה של תקלות חדשה.

מצברים קודם כל מתחלקים לפי הסוגים של הרכבים כמו: מצברים שנועדו למשאיות, מצברים שנועדו לאופנועים ומצברים עבור רכב פרטי. יש גם מצברים לקרוואנים ולסירות. מצברים מתחלקים לאחר מכן לפי חברות, לפי דגמי רכב חדשים שבהם יש מנגנון סטארט סטופ שמצריך מצבר מיוחד ולאחר מכן יש לבחון את הרכב לפי דגם ושנה כדי להבין את המימדים של המצבר הנדרש לצד קיבול אמפר נדרש.

האם כדאי לנסות להחליף לבד

השאלה שעולה לכל נהג בראש כאשר הוא מבין כי ישנה תקלה ברכב ואותה הוא צריך לתקן כדי להמשיך בנסיעה היא האם לבצע את התיקון לבד או לגשת למוסך שבו יש איש מקצוע שיודע לתקן את הבעיה. אמנם ישנו החשש הטבעי הזה לשלם יותר ממה שצריכים בפועל, ויש אנשים אשר מבינים קצת יותר מאחרים ברכב על חלקיו, אולם, אם לא בטוחים במאת האחוזים מה צריך להיעשות כאשר ישנה תקלה, גם אם היא במצבר, עדיף שלא להיכנס אל הרפתקה שממנה יכולים לצאת עם יותר תקלות ממה שהיו במקור.

איך מבצעים את הפעולה

מתוך ההבנה כי תקלה במצבר היא כזו אשר יכולה להתרחש לא מעט בחיים של רכב פרטי אחד, יש אנשים שיכולים בפעם הראשונה לגשת אל חשמלאי רכב אמין שאצלו מבצעים את ההחלפה, וכך, לאחר שרואים בצורה מדויקת מה איש המקצוע עושה שלב אחר שלב, יכולים לחקות את הצעדים הללו בפעם הבאה שבה המצבר מקלקל ויש צורך בהחלפה של המצבר הישן לדגם מתאים חדש.

מלך המצברים

מלך המצברים

מלך המצברים מבצעים החלפת מצברים איכותיים לכל סוגי הרכב. אך כיצד תדעו אם אתם צריכים והחליף, ואיך בוחרים מצבר לרכב? מלך המצברים לשירותכם!

רוצה להגיד משהו? זה הזמן :-)

אולי גם אלו יעניינו אותך...

מלך המצברים

אנו במלך המצברים דואגים לתת את השירות הכי טוב והכי מהיר שאפשר, עם פריסה רחבה בכל הארץ לשירות של מצברים עד הבית.

יכול לעניין אותך...

אנו עובדים עם המצברים הטובים בשוק

מצברי שנפ

12 חודשי אחריות | החל מ- 480 ש"ח

מצברי ורטה

24 חודשי אחריות | החל מ- 550 ש"ח
מומלץ

מצברי סטארטאפ

18 חודשי אחריות | החל מ- 480 ש"ח

מצברי בוש

24 חודשי אחריות | החל מ- 550 ש"ח

מצברי EFB

20 חודשי אחריות
מומלץ

מצברי AGM

24 חודשי אחריות
Call Now Buttonחייגו עכשיו